W dniu 9.02.2012 roku w mj. Rogów przy ul. Świerczewskiego 3 miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległo pomieszczenie objęte pożarem; osób poszkodowanych nie było. W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnej.

W dniu 10.02.2012 roku w mj. Popień gm. Rogów doszło do pożaru poddasza w budynku jednorodzinnym. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległa instalacja elektryczna na poddaszu oraz nadpalone zostały drewniane słupy poddasza.W działaniach udział brały 4 zastępy straży pożarnej. Osób poszkodowanych brak.

W dniu 11.02.2012 roku w mj. Rogów na drodze krajowej nr 72 doszło do wypadku drogowego w wyniku którego doszło do wypadnięcia z jezdni samochodu osobowego marki Alfa Romeo. Pojazd ten znajdował się w przydrożnym rowie na boku. W wypadku ucierpiała jedna osoba (kobieta), której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili ratownicy PSP. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego będący na miejscu zdarzenia.W działaniach udział brały 3 zastępy straży.