23 czerwca 2019 r. na terenie stadionu miejskiego w Brzezinach odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu brzezińskiego, w których wzięło udział 10 drużyn w dwóch grupach: Grupa A (mężczyźni) i Grupa MDP (młodzieżowa drużyna pożarnicza). Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza. Klasyfikacja końcowa w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:

lokatanazwa jednostki OSPsztafetabojówkarazem
GRUPA A
1OSP Jeżów60,3036,3196,61
2OSP Polik58,7238,4697,18
3OSP Jordanów65,4239,84105,26
4OSP Witkowice64,5043,11107,61
5OSP Rogów65,7442,19107,93
6OSP Wola Cyrusowa63,6045,41109,01
7OSP Przybyszyce66,1044,31110,41
8OSP Brzeziny67,5051,19118,69
9OSP Dmosin72,5049,68122,18
MDP
1OSP Brzeziny100,0099,00199,00

 

Zawody były okazją do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków. Wszystkie jednostki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast jednostki z miejsc I – III otrzymały dodatkowo puchary. Strażackie zmagania obserwowali m.in.: Roman Sasin poseł na Sejm RP, Renata Kobiera starosta brzeziński, Ryszard Śliwkiewicz wicestarosta brzeziński, Krzysztof Bogdański przewodniczący Rady Powiatu w Brzezinach, samorządowcy i mieszkańcy z terenu powiatu brzezińskiego. Organizatorami zawodów byli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzezinach.

Partnerami zorganizowanych zawodów, którzy ufundowali nagrody byli:

– Powiat Brzeziński

– Miasto Brzeziny

– Gmina Brzeziny

– Gmina Dmosin

– Gmina Jeżów

– Gmina Rogów

– WUS Brzeziny

Zmagania zakończyły się strażacką grochówką przygotowaną przez dh Krzysztofa Czułno. Zwycięzcom gratulujemy. Następne zawody za dwa lata.

 

Opracowanie: Barbara Zdziarska KP PSP w Brzezinach

Zdjęcia: Barbara Zdziarska KP PSP w Brzezinach