25 czerwca 2017 r. na terenie kompleksu boisk sportowych w miejscowości Dmosin Drugi odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu brzezińskiego, w których wzięło udział 11 drużyn w trzech grupach: Grupa A (mężczyźni), Grupa C (kobiety), Grupa MDP (młodzieżowa drużyna pożarnicza). Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza. Klasyfikacja końcowa w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:

lokatanazwa jednostki OSPsztafetabojówkarazem
GRUPA A
1OSP Polik59,2232,9192,13
2OSP Rogów65,9738,38104,35
3OSP Jordanów62,7542,15104,90
4OSP Brzeziny64,8143,39108,20
5OSP Wola Cyrusowa62,3845,94108,32
6OSP Przybyszyce65,7942,63108,42
7OSP Jeżów70,5341,32111,85
8OSP Helenów69,6073,08142,68
9OSP Dmosin74,03dyskwalifikacja
GRUPA C
1OSP Przybyszyce77,0271,13148,15
MDP
1OSP Dmosin81,4464,80146,24

 

Zawody były okazją do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków. Wszystkie jednostki otrzymały puchary oraz  dyplomy, najlepsi nagrody rzeczowe. Strażackie zmagania obserwowali m.in.: st. bryg. Jarosław Wlazłowski łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi, bryg. Dariusz Guzek komendant powiatowy PSP w Brzezinach, samorządowcy i mieszkańcy z terenu powiatu brzezińskiego. Organizatorami zawodów i jednocześnie fundatorami nagród byli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzezinach.

Partnerami zorganizowanych zawodów, którzy ufundowali nagrody byli:

– Powiat Brzeziński

– Miasto Brzeziny

– WUS Brzeziny

– CEDRUS Sp. z o.o. Sp.k. Brzeziny

– KADIMEX S. A. Warszawa

– Sintac-Polska Sp. z o.o. j.v. Warszawa

– Sklep Pożarniczy FLORIAN Kalisz

Ponadto Gmina Brzeziny, Gmina Dmosin i Gmina Rogów ufundowały dla swoich drużyn bony upominkowe.

 

Opracowanie: Barbara Zdziarska KP PSP w Brzezinach

Zdjęcia: Barbara Zdziarska KP PSP w Brzezinach, Bogdan Banaszkiewicz KP PSP w Brzezinach