23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzezinach odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Eliminacje odbyły się w trzech grupach wiekowych :

– grupa I – szkoły podstawowe,

– grupa II – szkoły gimnazjalne i siódme klasy szkół podstawowych,

– grupa III – szkoły ponadgimnazjalne.

W eliminacjach powiatowych brała udział młodzież z terenu wszystkich gmin powiatu brzezińskiego, która osiągnęła najlepsze wyniki w eliminacjach szczebla gminnego, łącznie 309 osób. Turniejowe zmagania odbywały się w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. W etapie finałowym udział wzięły po 3 osoby każdej grupy wiekowej. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco :

Grupa I

  1. Damian Banaś – Szkoła Podstawowa w Dmosinie,
  2. Kamil Szczesek – Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Dużej,
  3. Maciej Miazek – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Brzezinach,

Grupa II

  1. Daria Skwarczyńska – Gimnazjum w Przecławiu,
  2. Dominika Narożnik – Gimnazjum w Przecławiu,
  3. Stanisław Podogrocki – Gimnazjum w Rogowie,

Grupa III

  1. Michał Śmiałek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach,
  2. Jacek Świniarski – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach,
  3. Michał Strzyżewski – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.

W/w osoby z każdej grupie wiekowej otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komendę Wojewódzka PSP w Łodzi oraz Komendę Powiatową PSP w Brzezinach:

– SMARTFONY, GŁOŚNIKI BEZPRZEWODOWE BLUETOOTH ORAZ SŁUCHAWKI. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy długopis.

Wręczenia nagród dokonali: Edmund Kotecki – Starosta Brzeziński, bryg. Dariusz Guzek – komendant powiatowy PSP w Brzezinach, oraz dh Leszek Jarząb – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzezinach. Organizatorami eliminacji powiatowych byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzezinach oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach. Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych reprezentować będą powiat brzeziński w eliminacjach wojewódzkich OTWP, które odbędą się w dniu 23 kwietnia br. w Szkole Ponadgimnazjalnej w Wolborzu. Szczególne podziękowania organizatorzy turnieju kierują do opiekunów uczestników turnieju oraz do Pana Zbigniewa Zielińskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzezinach oraz pracowników za pomoc w przygotowaniu turnieju oraz za gościnność
i wspaniałą atmosferę.

Opracowanie i Zdjęcia: mł. bryg. Mariusz Kaczmarski